систем водопостачання
Монтаж системи водопостачання-Дані-Тепло

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Монтаж систем водопостачання           
Вибір цілої системи водопостачання залежить від того, на якій глибині розташований водоносний шар і яку систему ви хочете отримати – тільки для поливання саду чи городу або повноцінну систему водопостачання котеджу.

I. Якщо джерело води знаходиться на глибині не більше 7 м, то оптимальним є застосування самовсмоктувальної помпи. Існують 2 типи самовсмоктувальних помп. Перший із них – помпа типу WJ – має вбудований у помпову частину ежектор, і за рахунок розрідження в ньому забезпечується всмоктування води з глибини до 7 м. До складу серії WJ входять моделі з номінальною продуктивністю 2, 3, 4 м3/год та максимальним напором 40, 45 та 50 м, відповідно.

При цьому помпа створює деякий шум, і тому ми рекомендуємо застосовувати її як переносну помпу для поливання саду та городу або встановлювати її в технічному приміщенні. Для монтажу всередині будинку фірма WILO розробила спеціальну помпу МС, у якій відсутній ежектор, а всмоктування здійснюється завдяки спеціальній багатоступінчастій конструкції гідравлічної частини, в результаті чого досягнута практично безшумна робота. До складу серії МС входять моделі з номінальною продуктивністю 3 та 6 м3/год і максимальним напором до 55 м.

Організація водопостачання будинку може бути здійснена двома способами.У першому варіанті застосовується відкритий бак для накопичування води, розташований у верхній частині будинку, який заповнюється за допомогою помпи. Із бака вода самопливом надходить до водорозбірних пристроїв. Щоб бак не переповнювався, в ньому встановлюють поплавковий датчик рівня, який розмикає ланцюг живлення помпи при заповненні бака і замикає його при зниженні рівня води в баці до мінімального значення.

Цей варіант є менш технологічним і застарілим, оскільки має низку істотних недоліків. По-перше, тиск води у системі буде невеликим, тому що він буде напряму пов’язаний з висотою водяного стовпа між точками споживання та баком. Це не дозволить, наприклад, застосовувати електро- чи газонагрівальні прилади, які потребують певного тиску на вході. По-друге, для розміщення бака нагорі потрібно передбачити спеціальне місце на горищі і додаткове трубне розведення до бака і від бака до приладів. По-третє, необхідно дуже ретельно підійти до вибору автоматики, оскільки в разі її відмови вода, що перелилася з бака, може залити ваш будинок.

У другому варіанті застосовується мембранний напірний бак. Помпа закачує воду в одну із частин бака, розділеного мембраною, стискаючи повітря, що знаходиться у другій частині. Після того як тиск повітря і, відповідно, води досягне встановленого значення вимкнення, реле тиску відключає помпу. Далі при розбиранні води стиснене повітря виштовхує воду в систему, тиск у баці знижується до значення ввімкнення, і реле тиску знову вмикає помпу.

Достоїнство такої системи – підтримування потрібного тиску (що дозволить, приміром, приймати масажний душ або застосовувати водонагрівачі, які потребують певного тиску на вході), а також відсутність накопичувальної ємності у верхній частині будівлі.

Поєднанням помпи, мембранного бака, реле тиску й трубної обв’язки в одному агрегаті є станції водопостачання HWJ та HMC. Станція HWJ має бак об’ємом 25 або 60 л, а HMC – 50 л.

Якщо у вас привізна вода, є центральний водопровід, у якому або низький тиск, недостатній для системи водопостачання, або вода подається періодично, доцільно поставити накопичувальну ємність на рівні землі або в підвалі будинку. У цій ємності накопичуватиметься вода, а тиск у будинку створюватиметься за допомогою помпи. При цьому немає необхідності застосовувати самовсмоктувальну помпу. У цьому випадку ідеально придатна помпа серії MP з автоматикою або станція водопостачання з мембранним баком на базі цієї помпи – HMP, які також мають знижені шумові характеристики.

Слід відзначити, що коли існує ймовірність зникнення води в колодязі або ємності, необхідно забезпечити захист помпи від сухого ходу. Цього можна досягти, наприклад, розміщенням у колодязі або ємності поплавкового датчика WA 65, який розімкне ланцюг живлення помпи у разі зникнення води. Інший варіант – застосування пристрою контролю потоку типу Fluidcontrol, який також відключить помпу в разі відсутності витрат води через неї. Цей пристрій дозволяє автоматизувати роботу помпи, скільки вмикатиме помпу при початку водорозбору й вимикатиме при його припиненні.

За матеріалами, наданими компанією «Віло Україна»